torsdag, 15 april 2021 15:36

To syke til på folkehøgskolen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Ringerike folkehøgskole fikk i løpet av formiddagen torsdag 15. april tilbakemelding på alle testene som ble tatt av elever og ansatte i går.

Den fortalte at to nye elever og en ansatt har testet positivt for Covid-19. I tillegg ble de fire positive hurtigtestene fra i går bekreftet. Til sammen er det nå 22 elever og to ansatte som er bekreftet smittet.

Elever og ansatte som er smittet har milde til ingen symptomer, og elevene er isolert på skolen.

På hotell uten smitte

De tre klassene/kohortene som er flyttet til Sundvolden hotell er fortsatt helt uten smitte. Elevene på Sundvolden bor på enerom, og det samme vil i løpet av dagen gjelde alle elevene som er i smittekarantene på skolen.

Kommunen vil gjennomføre ny test av alle elever og ansatte fredag 16. april.

SISTE:

Ringerike folkehøgskole fikk om ettermiddagen 15. april melding om at ytterligere en elev har testet positivt for Covid-19. Til sammen er det 23 elever og to ansatte som er bekreftet smittet.

Sist redigert fredag, 16 april 2021 08:01
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa