torsdag, 15 april 2021 13:09

Ny fusjon for Kraftriket – med Krødsherad Energi

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Krødsherad Energi fusjonerer sin strømsalgsvirksomhet med Kraftriket 1. mai 2021.

Da Kraftriket ble etablert i 2017 var hensikten å fortsette som den ledende lokale strømleverandøren og samtidig ekspandere nasjonalt for å ta opp kampen i et hardt konkurranseutsatt marked. Selve fundamentet i Kraftriket er lokal tilstedeværelse og konseptet er utviklet for å knytte til seg andre strømselskaper. Krødsherad Energi blir det åttende energiselskapet som fusjonerer sitt strømselskap med Kraftriket, som har i overkant av 86.000 kunder og en vekstambisjon om 100.000 kunder i løpet av 2021.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

20-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

Vi nærmer oss et nytt rentemøte. Alle med boliglån må snart finregne på renter og mulige økte kostnader.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

19-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

Samme dag som lokførerne går ut i streik, er det store veiarbeider på E18 inn mot Oslo. Togstreiken gjør køene ekstra lange.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil kjørte av veien i Busundveien

19-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til lørdag gikk det ut melding om en trafikkulykke i Busundveien.

Les mer i RingeriksAvisa

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa