torsdag, 08 april 2021 08:04

Glad for at kulturlivet blir prioritert

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Kultur- og likestillingsminister Abid Raja er godt fornøyd med at kultur blir prioritert i regjeringens gjenåpningsplan. Kultur- og likestillingsminister Abid Raja er godt fornøyd med at kultur blir prioritert i regjeringens gjenåpningsplan. Foto: Ørn E. Borgen / NTB

Kulturminister Abid Q. Raja (V) gleder seg over at kulturlivet blir prioritert i regjeringens gjenåpningsplan.

Da statsminister Erna Solberg (H) onsdag la fram regjeringens plan for gjenåpning av landet, var kulturfeltet blant punktene som var prioritert.

– Når det gjelder rammer for festivaler, konserter og andre arrangementer gjennom sommeren, vil regjeringen komme tilbake til dette tidlig i mai, sa statsministeren.

– Dette er hele regjeringens plan, men med kulturministerøyne er jeg glad for at kultur er prioritert og nevnt allerede fra og med trinn én. Kulturlivet fikk gledelig stor plass i statsministerens tale, sier Raja til VG.

Regjeringen legger opp til en kontrollert gjenåpning av Norge i fire trinn, men ønsker ikke gi noen dato for når gjenåpningen kan starte.

Men i trinn én heter det ar det kan tillates inntil 100 personer på arrangementer innendørs, som kultur- og idrettsarrangementer, konferanser og gudstjenester, der alle sitter på faste tilviste plasser.

Der står det også at det kan tillates inntil 200 personer på arrangementer utendørs, men 200 personer ganger tre kohorter hvis publikum sitter i faste tilviste plasser.

NTB

Andre saker å lese

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

07-11-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

Salget av Hadelandsveien 303 for 11.250.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Langtjernveien 33 følger med en kjøpesum på 6.300.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

Politikerne i regjeringsapparatet fikk nylig råd av PST om å ikke sveipe på Tinder, Hinge og Grindr, opplyser kilder til Dagens Næringsliv.

Les mer i RingeriksAvisa

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

Ledelsen ved Oslo legevakt har lenge kjent til faren for vold og trusler mot de ansatte uten å følge det godt nok opp, mener Arbeidstilsynet.

Les mer i RingeriksAvisa

Meid ned av buss i fotgjengerfeltet

06-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

På hjørnet av Kvernberggata og Kirkegata ble en eldre kvinne påkjørt av en buss mens hun befant seg i fotgjengerfeltet.

Les mer i RingeriksAvisa