×

Advarsel

JUser: :_load: Kan ikke laste bruker med id: 500
fredag, 13 november 2015 07:53

Norges Håndball Forbund (NHF) samarbeider med Avis

Skrevet av
NHF og Avis har inngått et samarbeid som omfatter Håndballbil for klubber og lag. NHF og Avis har inngått et samarbeid som omfatter Håndballbil for klubber og lag.

Avis Bilutleie og NHF har inngått en avtale som innebærer at Avis er eneleverandør av leiebiler til NHF. Samtidig ble konseptet "Håndballbilen" lansert, noe som betyr at alle håndballklubber og supportere kan bestille leiebil gjennom en unik link og motta en kickback til klubben.

Avis utviklet i 2014 et konsept kalt Avis Sport, som går ut på at alle idrettslag og sportsklubber i Norge får muligheten til å bestille leiebiler via en unik link på egne nettsider og motta en kickback til klubben. Håndballbilen er en videreføring av dette konseptet, men rettet spesifikt mot håndballklubber og deres supportere.

Den nye avtalen er primært rettet mot idrettslag for barn og unge, og vil dekke nødvendig transportbehov. Samarbeidet gir også inntekter tilbake til klubbene, en prosentsats av volumet omsatt via den unike linken.

- Vi ønsker Avis velkommen som ny samarbeidspartner, og gleder oss over at det er breddeklubbene som i første rekke får nye muligheter gjennom denne avtalen, sier markedssjef Rasmus Aarflot i Norges Håndballforbund.

- Vi i Avis ønsker å støtte breddeidretten, der en av utfordringene ofte er begrenset økonomi. Gjennom å inngå en avtale slik som Håndballbilen, genereres det inntekter direkte til klubben eller laget hver gang man leier en bil. Det er en vinn-vinn situasjon for begge parter, sier Morten Torp, salgs- og markedsdirektør i Avis.

Torp opplever Norges Håndballforbund som en viktig samarbeidspartner, da det er et stort og solid forbund med mange medlemmer. Begge parter ønsker å slå et slag for breddeidretten.

- Til nå har mer enn 130 håndballklubber registrert seg i Håndballbilen, og vi opplever interessen som meget stor blant klubbene i Norge. Det er åpenbart at mange har et stort transportbehov som ikke alltid kan løses av foreldre. Da er denne løsningen en fin måte å få noen ekstra inntekter på, avslutter Torp.

Andre saker å lese

Minde & Minde AS slettet

16-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Minde & Minde AS slettet

Etter en kort behandling av konkursboet til selskapet Minde & Minde AS, har bobehandlingen blitt avsluttet fordi det ikke finnes midler i boet som kan dekke fortsatt konkursbehandling. Selskapet blir...

Les mer i RingeriksAvisa

SSB: Venter fire rentekutt innen 2028

15-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

SSB: Venter fire rentekutt innen 2028

Statistisk sentralbyrå spår én renteheving i høst, med en fortsatt høy rente utover i neste år. Deretter skal den kuttes fire ganger innen utgangen av 2028.

Les mer i RingeriksAvisa

Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene

15-09-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene

Norske kommuner hadde et fall i utgifter knyttet til sykepleiervikarer på 30 prosent fra 2024 til 2025. Det tilsvarer over 670 millioner kroner. Ringerike går klar.

Les mer i RingeriksAvisa

92.773 personer står uten fastlege

14-09-2026 Politikk NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

92.773 personer står uten fastlege

Fra august til september i år har antall innbyggere uten fastlege falt med nærmere 18.000.

Les mer i RingeriksAvisa