×

Advarsel

JUser: :_load: Kan ikke laste bruker med id: 500
fredag, 13 november 2015 07:53

Norges Håndball Forbund (NHF) samarbeider med Avis

Skrevet av
NHF og Avis har inngått et samarbeid som omfatter Håndballbil for klubber og lag. NHF og Avis har inngått et samarbeid som omfatter Håndballbil for klubber og lag.

Avis Bilutleie og NHF har inngått en avtale som innebærer at Avis er eneleverandør av leiebiler til NHF. Samtidig ble konseptet "Håndballbilen" lansert, noe som betyr at alle håndballklubber og supportere kan bestille leiebil gjennom en unik link og motta en kickback til klubben.

Avis utviklet i 2014 et konsept kalt Avis Sport, som går ut på at alle idrettslag og sportsklubber i Norge får muligheten til å bestille leiebiler via en unik link på egne nettsider og motta en kickback til klubben. Håndballbilen er en videreføring av dette konseptet, men rettet spesifikt mot håndballklubber og deres supportere.

Den nye avtalen er primært rettet mot idrettslag for barn og unge, og vil dekke nødvendig transportbehov. Samarbeidet gir også inntekter tilbake til klubbene, en prosentsats av volumet omsatt via den unike linken.

- Vi ønsker Avis velkommen som ny samarbeidspartner, og gleder oss over at det er breddeklubbene som i første rekke får nye muligheter gjennom denne avtalen, sier markedssjef Rasmus Aarflot i Norges Håndballforbund.

- Vi i Avis ønsker å støtte breddeidretten, der en av utfordringene ofte er begrenset økonomi. Gjennom å inngå en avtale slik som Håndballbilen, genereres det inntekter direkte til klubben eller laget hver gang man leier en bil. Det er en vinn-vinn situasjon for begge parter, sier Morten Torp, salgs- og markedsdirektør i Avis.

Torp opplever Norges Håndballforbund som en viktig samarbeidspartner, da det er et stort og solid forbund med mange medlemmer. Begge parter ønsker å slå et slag for breddeidretten.

- Til nå har mer enn 130 håndballklubber registrert seg i Håndballbilen, og vi opplever interessen som meget stor blant klubbene i Norge. Det er åpenbart at mange har et stort transportbehov som ikke alltid kan løses av foreldre. Da er denne løsningen en fin måte å få noen ekstra inntekter på, avslutter Torp.

Andre saker å lese

RingeriksAvisa får en teknisk oppgradering

03-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Innen midten av november planlegger vi å oppgradere hele den tekniske plattformen til RingeriksAvisa. Målet er en avis som blir enklere å bruke og bedre rustet for årene som kommer.

Les mer i RingeriksAvisa

Hole kommune dyrest i Buskerud

03-11-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hole kommune dyrest i Buskerud

Hole er den dyreste kommunen i Buskerud å bo i.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil førte politiet på jakt i Ringerike – fører pågrepet

03-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En bilfører unndro seg politiets kontroll i Hønefoss natt til tirsdag, etter at patruljen observerte bilen i høy fart i Vesterngata.

Les mer i RingeriksAvisa

Indre Østfold kutter desserten på julaften: – Vondt å høre som medmenneske

03-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Indre Østfold kutter desserten på julaften: – Vondt å høre som medmenneske

Hjemmeboende i omsorgsboliger i Askim får kuttet desserttilbudet på selveste julaften. Lederen for kjøkkendriften anser ikke dette som et problem, skriver Smaalenenes Avis.

Les mer i RingeriksAvisa