søndag, 28 februar 2021 23:11

Økende smitte, også i Ringerike

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Ringerike kommune opplever økende smittepress, på samme måte som Oslo og flere andre kommuner i Viken fylke. Det er også en økt forekomst av muterte virusvarianter i smittetilfellene.

Ingen lokale tiltak nå

Slik situasjonen er i dag vurderer beredskapsledelsen i Ringerike fremdeles at de nasjonale restriksjonene gir et riktig tiltaksnivå i forhold til smittebelastningen lokalt.

Situasjonen, både i Ringerike og i områdene rundt følges tett og beredskapsledelsen er klar til å gjøre nødvendige endringer raskt dersom det skulle bli behov for dette.

Beredskapsledelsen i Ringerike kommune møtes hver tirsdag, og sammenkalles også utover dette dersom situasjonen tilsier dette. Neste ordinære møte er tirsdag i uke 9.

Kilde: Ringerike kommunes hjemmeside

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa

Norsk 14-åring stjal buss – kjørte til Sverige

14-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En norsk 14 år gammel gutt stjal en buss og kjørte over grensen til Sverige. Han ble stanset av svensk politi i Stenungsund.

Les mer i RingeriksAvisa

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

Områder tilsvarende det som i dag er bebygget areal i Norge, er under planlegging og avsatt til utbygging, viser en rapport fra Den Norske Turistforening (DNT). Det er alarmerende, mener...

Les mer i RingeriksAvisa

Britney Spears innlagt på avrusningsklinikk

13-04-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Britney Spears innlagt på avrusningsklinikk

Sangeren Britney Spears har frivillig lagt seg inn på et avrusningsklinikk, opplyser en representant for sangeren.

Les mer i RingeriksAvisa