torsdag, 11 februar 2021 19:41

Solberg knuser russedrømmen: – Store russearrangementer kan bli umulig

Skrevet av
Heller ikke i år blir det trolig mulig med store russearrangementer, sier statsminister Erna Solberg (H). Heller ikke i år blir det trolig mulig med store russearrangementer, sier statsminister Erna Solberg (H). Foto: Halvard Alvik / NTB

Også i år må russen belage seg på å finne nye måter å feire at tre års videregående skolegang er over, varsler statsminister Erna Solberg (H).

– Russetiden er et høydepunkt for alle. Og vi håper at vi skal vi skal finne rom for noen former for russefeiring. Men det kan være at vi ikke er kommet så langt at vanlig russefeiring med store arrangementer kommer til å være mulig, sa Solberg på et digitalt møte med russepresidenter fra hele landet torsdag kveld.

Også kunnskapsminister Guri Melby (V) og assisterende helsedirektør Espen Rostrup Nakstad deltok på møtet.

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

21-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime…

20-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime

Etter tre uker med fokus på påståtte voldtekter skifter rettssaken mot Marius Borg Høiby tema. Nå skal forholdet til ekskjæresten Nora Haukland belyses.

Les mer i RingeriksAvisa

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

19-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

Andrew Mountbatten-Windsor, bror av Storbritannias kong Charles, er pågrepet for misbruk av et offentlig embete.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa