søndag, 07 februar 2021 10:58

AstraZeneca-vaksinen har ankommet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

21.600 doser med koronavaksine fra AstraZeneca ankom Norge natt til søndag, opplyser Folkehelseinstituttet til NRK.

Vaksinen var ikke ventet før mandag, men kom før tiden, skriver NRK.

I forrige uke opplyste FHI at vaksinen fra AstraZeneca ikke anbefales til folk over 65 år på grunn av lite dokumentasjon.

Ifølge en studie utført ved Universitetet i Oxford i Storbritannia gir én enkelt dose med AstraZeneca-vaksine 76 prosent beskyttelse i opptil 90 dager og bremser risikoen for å smitte andre med 67 prosent.

NTB

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa