søndag, 31 januar 2021 11:17

Kulda i Hønefoss slipper ikke taket med det første

Skrevet av
Kulda i Hønefoss slipper ikke taket med det første Foto: Frank Tverran

Det kalde været på Østlandet vil vare i minst en uke til, ifølge meteorologene. Temperaturene har enkelte steder ligget ned mot 30 minusgrader om nettene.

– Det ser ut som det kommer til å vedvare med kaldt vær og lange perioder med sol i tiden fremover, og på Østlandet kommer dette til å fortsette i minst én uke til, sier vakthavende meteorolog Martin Granerød til VG.

Det har den siste tiden vært kaldt på Østlandet. Enkelte steder har temperaturene ligget mellom minus 20 og minus 30 grader om nettene, ifølge Meteorologisk institutt.

Og det kommer det til å fortsette med en stund, skriver meteorologene på Twitter.

Ifølge Granerød kommer kuldebølgen fra et lavtrykk som har beveget seg sørvestover fra Russland.

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa