torsdag, 31 desember 2020 10:53

Hus i Gjerdrum flyttet seg opptil 400 meter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Innsatsleder i brannvesenet sier at noen av husene i skredet i Gjerdrum har flyttet seg opptil 400 meter. Det er utfordrende å jobbe på stedet.

Innsatsleder i brannvesenet sier det er vanskelig å lokalisere husene. De jobber med prioritere området.

– Det er en stor oppgave. De som er savnet er kanskje i noen av husene. De har flyttet seg helt opp mot 400 meter, sier innsatslederen.

Innsatsleder i politiet Roger Pettersen sier at svenske Usar-mannskaper er på stedet.

– Det er åtte stykker som er spesialtrent for å ferdes og drive redning på skadesteder som det her. Danmark har også tilbydd sin kompetanse.

I tillegg er infrastrukturen i området dårlig, og det jobbes med å bistå gårder som har mistet vann, strøm og varme. Det er tre gårder med husdyr som er rammet av skredet.

 

Sist redigert torsdag, 31 desember 2020 16:58
NTB

Andre saker å lese

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge fikk hjelp av Sveits – sikret gruppeseieren i EM

07-07-2025 Sport NTB - avatar NTB

Norge fikk hjelp av Sveits – sikret gruppeseieren i EM

Sveits innfridde det norske ønsket og slo Island 2-0. Det gjør at Norge blir puljevinner i EM og trolig slipper verdensmester Spania i kvartfinalen.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27

05-07-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Seinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

05-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Seinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

Lørdag blir det igjen lovlig å bade i elven Seinen midt i Paris, etter et forbud som har vart i over et århundre.

Les mer i RingeriksAvisa