søndag, 27 desember 2020 14:18

Det 32. koronarelaterte dødsfallet i Drammen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En koronasmittet kvinne i 90-årene på Fjell bo- og servicesenter i Drammen døde 2. juledag.

Dødsfallet er det 32. koronarelaterte i Drammen, opplyser kommunen.

Det har vært fem koronarelaterte dødsfall på bo- og servicesenter, hvor totalt 43 beboere og ansatte er smittet. To ansatte har fått påvist smitte det siste døgnet.

– Det er et trist budskap de pårørende har fått i julehøytiden. For oss andre er det nok en påminnelse om hvor alvorlig det kan være å få koronasmitte inn på et sykehjem og hvorfor det er viktig for å holde smittetrykket nede, sier ordfører Monica Myrvold Berg (Ap).

Totalt er det registrert 16 nye smittede i Drammen det siste døgnet. Tre av dem har ukjent smittevei.

NTB

Andre saker å lese

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

Skjolden Cruise Port er kåret til «Port of the Year» under den internasjonale Seatrade Cruise Awards 2026. Bak den privateide cruisehavnen innerst i Sognefjorden står Røysi-konsernet og Hønefoss-bosatte Oddvar Røysi.

Les mer i RingeriksAvisa

Kristin blant de 5 bispenominerte

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kristin blant de 5 bispenominerte

Fem kandidater er nominert til ny biskop i Tunsberg bispedømme. Blant dem finner vi et kjent navn for Ringeriks-regionen: Kristin Moen Saxegaard, som tidligere var prost i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

18-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

Trygve Slagsvold Vedum angriper Høyre og anklager partiet for å ha snudd om drivstoffavgifter midt i en priskrise. Høyre kaller Sp-lederens utspill politisk teater.

Les mer i RingeriksAvisa