tirsdag, 15 desember 2020 08:16

Død person funnet etter boligbrann i Valdres

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En død person ble natt til tirsdag funnet i nærheten av et nedbrent bolighus i Etnedal i Valdres.

Det var en mann som brøytet snø i området som mandag kveld oppdaget at huset hadde brent ned og varslet nødetatene. En mann i 60-årene er ikke gjort rede for etter brannen.

Norsk Folkehjelp, Sivilforsvaret og Norske Redningshunder deltok i leteaksjonen og den døde personen ble funnet i nærheten av det nedbrente huset rundt klokken 3. Avdøde er ikke identifisert.

– Saken blir etterforskes av politiet. Mannens pårørende er varslet, forteller operasjonsleder Øyvind Bakken i Innlandet politidistrikt til NTB.

Huset brant i løpet av de siste dagene, opplyser politiet, som ikke er sikre på når. Men det brant ikke da politiet kom til stedet kort tid etter at de fikk meldingen klokken 18.21 mandag. Politiet har etter det NTB forstår ingen holdepunkter for å tro at det har skjedd noe kriminelt i saken.

NTB

Andre saker å lese

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

11-07-2025 Musikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

Countryartisten Bjøro Håland (81) ble lagt inn på sykehus etter en konsert i Kristiansand.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump varsler Russland-nyhet mandag

11-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump varsler Russland-nyhet mandag

USAs president Donald Trump sier at han kommer med en «stor» Russland-kunngjøring mandag, uten å utdype.

Les mer i RingeriksAvisa

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

11-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

Tilstanden til to av dem som ble tatt til sykehus etter bussbrannen i Nordre Follo, beskrives fortsatt som alvorlig.

Les mer i RingeriksAvisa