søndag, 13 desember 2020 14:05

Hovland med flott tredjeplass i Dubai

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Viktor Hovland klarte ikke å kopiere lørdagens bogeyfrie superrunde og måtte se seiersmuligheten glippe på europatouren i Dubai. Han ble til slutt nummer tre.

Etter fire runder endte Norges golfstjerne 13 slag under par. Det holdt til en delt tredjeplass.

Matthew Fitzpatrick fra England vant ett slag foran landsmannen Lee Westwood. Ned til Hovland skilte det to slag.

– Bittert er det ikke. Det blir feil ord, men jeg følte at jeg burde hatt en bedre sjanse på seier i dag. Jeg hadde et par dårlige valg her og der, og et par dårlige svinger, men ellers var det mye bra, sa Hovland til NTB under en digital pressekonferanse.

Ujevnt

Hovland lå kun ett slag bak en tettrio før søndagens avslutningsrunde. Gjennom turneringen hadde han gjort store jafs oppover resultatlistene.

Særlig lørdagens 66-runde med seks birdier var glitrende. Den sendte Hovland rett opp i tittelkampen.

Han åpnet bra også søndag med to birdier på sine tre første hull, men så kom det en bogey. Det skulle bli et bilde på Hovlands noe ujevne dag på golfbanen.

Sikter mot Ryder Cup

Han fulgte opp med ytterligere fire birdier, men ble hardt straffet for to nye bogeyer på 8. og 13. hull. En 69-runde ble til slutt søndagsfasiten for 23-åringen.

– Det ble et par dårlige køllevalg. Alle birdiene var innenfor to-tre meter. Stabilt, men det ble for mange bogeyer, forklarte han etterpå.

Om Hovland vil være med på neste års Ryder Cup i september, må han ha spilt fire turneringer på europatouren. Det er grunnen til at den norske PGA-profilen var i aksjon i Dubai.

Sist helg vant Hovland sin andre PGA-turnering da han gikk til topps i Playa del Carmen i Mexico. Seieren ga ham et byks på verdensrankingen fra 26.- til 15.-plass.

NTB

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa