fredag, 27 november 2020 08:41

Koronabøter for 165.000 kroner etter familiefest

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet har skrevet ut bøter for 165.000 kroner etter en familiefest med over 30 personer på Romerike. Ifølge Romerikes Blad jobber arrangørene som leger.

Politiet ønsker ikke å bekrefte opplysningene om at arrangørene var leger, skriver Romerikes Blad.

Politiet måtte stanse festen, som fant sted i begynnelsen av november. Tre av deltakerne ble ilagt et forelegg på 20.000 kroner hver.

– Bakgrunnen for dette er at de noen dager i forveien hadde ankommet landet fra Danmark. De brøt dermed innreisekarantenen som de var pålagt, sier politiadvokat Sikke Folgerø i Øst politidistrikt.

Politiet har senere skrevet ut forelegg til de resterende festdeltakerne. Dermed ble det i alt skrevet ut 22 bøter på til sammen 165.000 kroner for brudd på lokale forskrifter etter sammenkomsten.

NTB

Andre saker å lese

Slik lærer du ti ganger så raskt

28-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Slik lærer du ti ganger så raskt

Hvorfor bruker noen måneder på å lære det andre mestrer på uker? Svaret handler sjelden om talent. Det handler om metode. Forskning på læring viser at hvordan du øver, betyr...

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 9 / 2026

28-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 9 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Naboene får utsikten tilbake

27-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Naboene får utsikten tilbake

Etter å ha hatt kunstverkets bakside som utsikt i lang tid, får endelig naboene til Fordtomta i Hønefoss utsikten mot Kvernbergsund tilbake.

Les mer i RingeriksAvisa

Buss kjørte ut av veien i Flå – 13 evakuert

26-02-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En utenlandsregistrert buss kjørte ut av veien i Flå i Hallingdal torsdag formiddag. 13 passasjerer måtte evakueres ut av vinduene på bussen.

Les mer i RingeriksAvisa