onsdag, 11 november 2020 18:58

Ringerike Panthers i karantene

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Nidaros-spiller har testet positivt på koronaviruset. Nidaros-spiller har testet positivt på koronaviruset. Illustrasjonsfoto: Frank Tverran

Spillerne i ishockeyklubbene Nidaros og Ringerike Panthers er satt i karantene etter en Nidaros-spiller har avgitt en positiv koronatest. Flere kamper utsettes.

Det var Nidaros selv som opplyste om situasjonen rundt klubben i en pressemelding på sitt nettsted onsdag morgen.

«A-laget til Nidaros Hockey har i dag blitt satt i karantene grunnet positiv covid-19-prøve hos en av våre spillere. Dette betyr at kampene kommende helg borte mot Comet i Halden utsettes, og over helgen vil det avgjøres om kampene neste helg hjemme mot Gjøvik også vil måtte utsettes», skriver klubben.

Ringerike Panthers er i karantene fram til og med 18. november. Helgens kamper mot Haugesund samt onsdagens kamp mot Comet er derfor utsatt.

NTB

Andre saker å lese

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten…

19-03-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten

Ringerike kommune tar nå et nytt steg i arbeidet med miljø og bærekraft. Nye retningslinjer for ombruk gjør at møbler og annet utstyr som kommunen ikke lenger har behov for...

Les mer i RingeriksAvisa

E6 stengt ved Sel i Gudbrandsdalen på grunn av steinskred

19-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Et steinskred gjør at E6 er stengt ved Rosten nord for Sel i Gudbrandsdalen. Veien blir stengt til torsdag, og omkjøring er via Østerdalen.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljeprisen bikker 110 dollar etter angrep mot gassanlegg i Iran og Qatar

18-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Oljeprisen bikker 110 dollar etter angrep mot gassanlegg i Iran og Qatar

Oljeprisen steg onsdag kveld til over 110 dollar fatet etter et angrep mot et av verdens største gassfelt i Persiabukta. Iran svarte med motangrep i Qatar.

Les mer i RingeriksAvisa

Aktor ber om sju år og sju måneders fengsel for Høiby

18-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Aktor ber om sju år og sju måneders fengsel for Høiby

Påtalemyndigheten mener Marius Borg Høiby er skyldig i voldtekter, vold og krenkelser og bør dømmes til sju år og sju måneders fengsel.

Les mer i RingeriksAvisa