søndag, 08 november 2020 22:45

Dobbeltbogey ødela for Hovland i Houston

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En dobbeltbogey på 16. hull hindret Viktor Hovland i å ta steget opp i tetsjiktet i Houston Open i golf. Etter en 68-runde søndag er han på delt 15.-plass.

Hovland var på delt 13.-plass før siste runde og med utsikt til å spille seg til en topp-ti-plassering. Det startet bra med birdie på 5. og 6. hull. Etter dagens første bogey på 12. hull slo han direkte tilbake med en ny birdie på det neste, og en ny birdie på 15. hull sendte ham tre slag under før innspurten.

Så kom dobbeltbogeyen som ødela mye. En birdie på 18. og siste hull kunne ikke rette det opp, og nordmannen må se langt etter topp-ti-plassering.

For Kristoffer Ventura ble søndagen en ny nedtur etter at han spilte meget godt de to første dagene og var beste nordmann halvveis. Lørdagens smått katastrofale 76-runde ble fulgt opp med 73 slag (tre over par) søndag, og dermed har han bare noen få spillere bak seg av de 68 som greide cuten halvveis.

Fire bogeyer og en birdie (på nest siste hull) ble fasit for Ventura søndag.

NTB

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa