mandag, 26 oktober 2020 07:47

Skuffende avslutning for Hovland i California

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Viktor Hovland i aksjon i PGA-turneringen i Thousand Oaks i California. Viktor Hovland i aksjon i PGA-turneringen i Thousand Oaks i California. Foto: Marcio José Sanchez, AP / NTB

Heller ikke søndag greide Viktor Hovland å følge opp fredagens storspill i PGA-turneringen i Thousand Oaks. Han endte på delt 47.-plass.

Patrick Cantlay vant med totalt 23 slag under par etter siste runde. Han hadde bare ett slag til gode på to konkurrenter, Justin Thomas og Jon Rahm.

Hovland gikk fredagens runde på 64 slag (åtte under par) og slo seg inn i tetstriden. Både torsdag og lørdag brukte han 71 slag, mens han trengte 72 slag for å ta seg rundt banen søndag.

Akkurat som lørdag ble det bogey allerede på første hull. Hovland slo tilbake med birdie på 2. og 5. hull og var under par, men det varte bare til det ble nye bogeyer på 7. og 8. hull.

Halvveis var han ett slag over par, men en ny birdie på 11. hull fikk ham tilbake til utgangspunktet. En ny birdie på 13. hull ble oppveid av en bogey på 15. hull. Fire birdier, fire bogeyer og resten par, altså.

Det holdt ikke til å henge med i en turnering der mange spillere leverte sterke runder hver eneste dag.

NTB

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa