onsdag, 07 oktober 2020 07:37

Kvinner ranet og stukket med sprøyte i Bergen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

To unge kvinner ble natt til onsdag ranet av en ruset mann med sprøyte. En av kvinnene ble stukket i armen med sprøyten. Gjerningsmannen er ikke pågrepet.

De to ranene skjedde med bare noen få minutters mellomrom i sentrum av Bergen, melder Vest politidistrikt på Twitter.

Den første kvinnen ble ranet i Markeveien og frastjålet penger og Airpods, men ble ikke skadd. Den andre kvinnen ble få minutter senere stukket i armen med sprøyten i Strandgaten, men ble ikke frastjålet noe. Hun er nå til behandling på legevakten.

Gjerningsmannen i begge tilfellene beskrives som ruset. Politiet mistenker at det dreier seg om samme person og har alle tilgjengelige patruljer ute i søk etter mannen, men har ennå ikke pågrepet noen.

Politiet fikk beskjed om de to ranene henholdsvis klokken 01.06 og 01.10, og hendelsene skjedde mellom 20 og 25 minutter tidligere.

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa