søndag, 20 september 2020 09:49

Utforkjøring endte med bilkapring

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann i 30-årene som kjørte i autovernet mellom Skien og Porsgrunn, endte opp med å kapre en bil og true sjåføren til å kjøre videre.

Klokken 00:50 natt til søndag fikk Øst politidistrikt tips om en bil som kjørte hasardiøst fra Porsgrunn mot Skien.

Kort tid senere kom det melding om at bilen hadde havnet utenfor veien og kjørt inn i autovernet ved Hollavegen i Skien.

Sjåføren, en mann i 30-årene, stakk fra stedet og prøvde først – uten hell – å tvinge til seg en annen bil. Føreren av denne meldte fra til politiet og kunne fortelle patruljen som dukket opp at mannen hadde klart å stoppe en annen bil der han truet bilføreren og passasjeren til å kjøre ham videre.

Ferden til denne bilen endte i Ulefoss hvor politipatruljen klarte å stoppe bilen. Den noe rabiate mannen ble deretter pågrepet, fremstilt for blodprøve og kjørt til arresten.

Ingen skal ha kommet fysisk til skade i hendelsen.

NTB

Andre saker å lese

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa

Hørte du jordskjelvet?

26-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hørte du jordskjelvet?

Søndag morgen hørte det ut som en stor lastebil startet opp i nærheten. Men det var noe helt annet! Vi hørte godt jordskjelvet i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

25-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

Mot slutten av april er det registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen i denne perioden gjelder Sundgata 5 A, som ble solgt for over seks millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

24-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

Under et fengslingsmøte innrømmer Djordje Wilms for første gang straffskyld for drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa