mandag, 14 september 2020 12:58

Lunnerfirma fikk Mangfoldsprisen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Gulventreprenøren Lydgulvsystemer fra Lunner på Hadeland ble mandag tildelt hedersprisen Årets mangfoldsbedrift på regjeringens integreringskonferanse.

Prisen deles ut til virksomheter som er gode til å bruke innvandreres kompetanse i arbeidslivet.

– Bedriften Lydgulvsystemer viser oss hvordan man kan skape godt samhold og faglig fellesskap i et mangfoldig arbeidsmiljø. De har møtt utfordringer, men har likevel lykkes med å skape lønnsomhet for en mangfoldig bedrift. Jeg vil gratulere så mye, sier kunnskaps- og integreringsminister Guri Melby (V) i en pressemelding.

Lydgulvsystemer vant hedersprisen under prisutdelingen, og vant også i kategorien for små bedrifter. I kategorien for store virksomheter vant Øst politidistrikt.

NTB

Andre saker å lese

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne i 30-årene mistenkes for promillekjøring etter utforkjøring ved Vik skole…

03-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 30-årene mistenkes for å ha kjørt i ruspåvirket tilstand etter en singelulykke på Røyseveien ved Vik skole mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

Ukrainske styrker har gjenerobret ni landsbyer i Zaporizjzja-regionen siden januar og driver et pågående motangrep langs fronten i sørøst, sier generalstaben.

Les mer i RingeriksAvisa