søndag, 30 august 2020 13:31

Eldre kvinne knivstukket på Lambertseter i Oslo

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En eldre kvinne er kjørt til Ullevål sykehus etter å ha blitt knivstukket på Lambertseter i Oslo søndag. En mann i midten av 20-årene er pågrepet.

– Vi rykket ut på en melding om en voldshendelse på en privatadresse. Da vi kom til stedet møtte vi på en person som vi nå har pågrepet. Vi tok oss deretter opp i en leilighet der vi fant en eldre kvinne med stikkskader, sier operasjonsleder Cathrine Sylju til NTB.

Ifølge Sylju har kvinnen skader i halsen, men var oppegående da politiet kom til stedet.

– Meldingen fra ambulansen er at hun er mulig alvorlig skadd, men det er for tidlig å si noe sikkert, sier Sylju.

Den pågrepne er en mann i 20-årene, og det er ifølge Sylju en relasjon mellom de involverte.

NTB

Andre saker å lese

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

Ukrainske styrker har gjenerobret ni landsbyer i Zaporizjzja-regionen siden januar og driver et pågående motangrep langs fronten i sørøst, sier generalstaben.

Les mer i RingeriksAvisa

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

Det var dramatikk om bord da en powerbank gikk varm og begynte å ryke på et fly fra Oslo til Tromsø 15. februar. Flyet nødlandet på Værnes.

Les mer i RingeriksAvisa

God start på året for Kino-Norge

02-03-2026 Film NTB - avatar NTB

God start på året for Kino-Norge

Det ble solgt over 1,5 millioner kinobilletter i årets to første måneder. Det er en økning på 13 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa

Bankinnbrudd i Ørje – brukte trolig sprengstoff

02-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Bankinnbrudd i Ørje – brukte trolig sprengstoff

Det er store skader på lokalene til Marker Sparebank i Ørje etter et innbrudd natt til mandag. Politiet leter etter en grå bil i forbindelse med saken.

Les mer i RingeriksAvisa