onsdag, 22 juli 2020 10:44

Vil bebygge Hvervenmoen med ytterligere 72 dekar

Skrevet av
Skissen viser områder som det er bygget på i dag, og som er vurdert å ha potensiale for fortetting/ annen bruk (oransje og gule områder), samt områder som er ubebygd og som enten må omreguleres pga formål eller som må reguleres på grunn av plankrav (grønne områder). Skissen viser områder som det er bygget på i dag, og som er vurdert å ha potensiale for fortetting/ annen bruk (oransje og gule områder), samt områder som er ubebygd og som enten må omreguleres pga formål eller som må reguleres på grunn av plankrav (grønne områder). Kartplan: Halvorsen & Reine AS

AKA AS har nå presentert et planinitiativ for detaljregulering av Hvervenmoen næringspark. Planen er oversendt Ringerike kommune for videre utredning. Det er Halvorsen & Reine AS som har utført planen på vegne av AKA AS.

Endret E16 setter fart i arbeidet

Det faktum at det nå foreligger et endelig vedtak om at E16 skal legges i ny trasé, åpner for videre detaljplanlegging av området. Man ønsker nå å vurdere etablering av dagligvare innenfor planområdet sammen med økt andel av plasskrevende handel og en redusert andel kontorer.

Planforslaget legger opp til å kunne vurdere fortetting/annen bruk av enkelttomter innenfor planen, samt regulere området øst i planområdet der det i dag er satt plankrav i gjeldende plan, før man kan sette i gang en videre utvikling her.

2000m2 dagligvarer

Forslaget er omfattende og belyser endret trafikkmønster, trafikktetthet og forholdet til eksisterende næringsliv i Hønefoss. Det planlegges 20068m2 nye arealer og endring av formålet for 18246m2. Noe er endring fra industri til såkalt plasskrevende handel, men det er også foreslått 2000m2 til dagligvarer.

Andre saker å lese

Bil rullet rundt flere ganger – tenåring mistenkt for promillekjøring

02-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En ung mann er mistenkt for promillekjøring etter en utforkjøring i Kolkinnveien i Ringerike natt til søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

01-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

Hva du planter, og hvor du planter det, kan avgjøre hvor fort en brann sprer seg. Tujahekk er på verstingliste.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

01-08-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

Etter noen rolige ferieuker øker aktiviteten igjen i eiendomsmarkedet i Ringerike. Hvalsveien 142 topper denne ukens oversikt med et salg på 5,9 millioner kroner, mens også flere andre boliger ble...

Les mer i RingeriksAvisa

Utagerende hotellgjest havnet i arresten

01-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En beruset og utagerende mann i 20-årene ble sent fredag kveld innbrakt til arresten etter bråk på Scandic Hønefoss i Kongens gate.

Les mer i RingeriksAvisa