søndag, 14 juni 2020 21:38

Sommeren fortsetter: Strålende stabilt vær i Hønefoss til uka

Neste uke får store deler av Norge gode temperaturer på opptil 30 grader, melder Meteorologisk institutt. Neste uke får store deler av Norge gode temperaturer på opptil 30 grader, melder Meteorologisk institutt. Illustrasjonsfoto: Fredrik Hagen / NTB scanpix

Vårt distrikt går en strålende uke i vente, mens Nord-Norge får mer varierende vær.

Det blir sol og høye temperaturer hele den kommende uka i store deler av landet. Særlig i Sør-Norge og i Trøndelag vil det strålende været fortsette.

– Det ser ut til at det er liten fare for ettermiddagsbyger i indre strøk, men ellers fortsetter det pene været. Vi venter temperaturer opp mot 30 grader, forteller statsmeteorolog Per Egil Haga til NTB.

Det gode været ser også ut til å holde seg til neste helg, men det vil komme et væromslag mot slutten av neste helg. Etter det kan det bli lavere temperaturer.

Varierende vær i Nord

Nord-Norge vil også få fint vær både førstkommende onsdag og til neste helg, men etter en fin helg nå blir været i nord betraktelig kaldere.

– Det blir kjølig start på uka, mens pålandsvind og høytrykk torsdag og fredag gjør at Nord-Norge først får flere finværsdager til neste helg.

Økt fare for skogbrann

Det tørre og varme været har også økt risikoen for skogbranner, særlig langs kysten i Sør-Norge, og de som ferdes i skog og mark bes være ekstra oppmerksomme.

– Vi vurderer nå å sende ut varsel for Trøndelag, og har allerede sendt ut varsel for resten av Sør-Norge, forteller Haga.

Sist redigert søndag, 14 juni 2020 21:43

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa