tirsdag, 24 mars 2020 08:15

Dopapir-tyver på rømmen i Australia

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Dopapir er blitt et verdifullt produkt for enkelte under den pågående viruskrisen. Dopapir er blitt et verdifullt produkt for enkelte under den pågående viruskrisen. Illustrasjonsfoto: David Zalubowski / AP / NTB scanpix

Australsk politi leter etter to menn etter at flere supermarkeder i Sydney har blitt utsatt for tyveri og forsøk på tyveri av dopapir.

Dopapir-raidet fant sted søndag morgen i Sydneys sørvestlige forsteder.

En av mennene skal ha truet en butikkansatt med kniv.

– Innbyggerne i delstaten tolererer ikke kriminell oppførsel på et noe som helst tidspunkt, og slett ikke under denne krisen, sier delstatens minister for politi og nødetater, David Elliott.

Det har vært mangel på enkelte basisvarer som dopapir og visse matprodukter i mange supermarkeder i Australia fordi folk hamstrer under den pågående koronaviruspandemien.

Andre saker å lese

Rekordstart på Folkehøyskoleuka 2025: Et nasjonalt kompetanseløft i Hønefoss

20-08-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rekordstart på Folkehøyskoleuka 2025: Et nasjonalt kompetanseløft i Hønefoss

I et år der mange folkehøgskoler opplever rekrutteringsutfordringer, har Ringerike folkehøgskole i Hønefoss klart det motsatte: rekordstor pågang. I idylliske omgivelser like utenfor byen har skolen åpnet dørene for en...

Les mer i RingeriksAvisa

Trump: – Mulig Putin ikke ønsker seg noen avtale om Ukraina

19-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: – Mulig Putin ikke ønsker seg noen avtale om Ukraina

Donald Trump er ikke sikker på om Vladimir Putin ønsker seg noen fredsavtale med Ukraina, men håper den russiske presidenten vil oppføre seg pent.

Les mer i RingeriksAvisa

Unge er minst positive til norsk EU-medlemskap

19-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Unge er minst positive til norsk EU-medlemskap

Kun én av fire under 30 år ville stemt ja til norsk EU-medlemskap, viser en fersk spørreundersøkelse.

Les mer i RingeriksAvisa

Død person funnet i Glomma – kan være savnede Jerry Lemmetty

19-08-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

KONGSVINGER: Politiet bekrefter at det tirsdag ble gjort funn av en død person i Glomma ved Brandval bru i Kongsvinger kommune.

Les mer i RingeriksAvisa