onsdag, 18 mars 2020 09:39

Hønefoss er en spøkelsesby

Skrevet av
I denne gata var alt stengt - også banken og eiendomsmegleren I denne gata var alt stengt - også banken og eiendomsmegleren Foto: Frank Tverran

Klokka er 8.30 onsdag. Kongensgate er nesten tom for biler. Det samme er Hønengata. Det gikk to mennesker på bybrua. På den store kommunale parkeringsplassen i Kirkegata sto det kun en enslig bil.

alt stengt2

Likelydende skilt i alle butikkene viser solidaritet  (Foto: Frank Tverran)

Stengte butikker

Nesten alle butikkene og kafeene rundt Søndre Torg er stengt nå. De har plakater i vinduene som sier at de foreløpig er stengt til 1. april. Også i KUBEN vil det nok bli stadig flere gitter å se foran butikkene. Åpningstiden på kjøpesenteret er allerede redusert.

Fra før er alle frisørsalonger, kafeer og kulturarrangementer stengt. En apokalyptisk tilstand virker ikke lenger så fjern.

RingeriksAvisa er åpen

Redaksjonen i RingeriksAvisa går som normalt med full bemanning og ordinær åpningstid i Fossveien 3. Besøkende får kaffe i resepsjonen og må holde avstand.

Sist redigert onsdag, 18 mars 2020 09:52

Andre saker å lese

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

04-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker- og Lunnerelever kan fortsatt søke seg til skolene på Ringerike

Elever fra Jevnaker og Lunner har fortsatt mulighet til å søke seg til videregående skoler på Ringerike og i Hønefoss på lik linje med elever bosatt i Buskerud.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby fengsles i fire uker – begrunnes med gjentakelsesfare

Dagen før rettssaken mot kronprinsessens sønn starter, fengsles Marius Borg Høiby (29) i fire uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

02-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby pågrepet – siktet for flere nye forhold

Marius Borg Høiby ble søndag pågrepet av politiet, siktet for kroppskrenkelse, trusler med kniv og brudd på besøksforbud. Politiet vil varetektsfengsle ham.

Les mer i RingeriksAvisa