fredag, 13 mars 2020 10:06

Britisk politi med ny appell i Magnussen-drapet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Metropolitan Police i London oppfordret fredag Farouk Abdulhak, som er mistenkt for drapet på Martine Vik Magnussen, om å returnere til Storbritannia. Metropolitan Police i London oppfordret fredag Farouk Abdulhak, som er mistenkt for drapet på Martine Vik Magnussen, om å returnere til Storbritannia. Arkivfoto: NTB scanpix

Metropolitan Police i London oppfordret fredag Farouk Abdulhak, som er mistenkt for drapet på Martine Vik Magnussen, om å returnere til Storbritannia.

Det er nå 12 år siden den 23 år gamle norske studenten ble funnet drept i London 14. mars 2008.

Farouk Abdulhak, som nå er 33 år gammel, ble raskt identifisert som en mistenkt i saken. Han forlot Storbritannia kort tid etter hennes død og reiste til Egypt og deretter videre til Jemen.

– I løpet av de siste tolv årene har Martines familie og mine etterforskere holdt denne saken i offentlighetens bevissthet. Det må være klart for Farouk Abdulhak at den ikke kommer til å forsvinne, og at hans status som ettersøkt forblir uendret, sier Andy Partridge, sjefetterforsker ved avdelingen for drap og alvorlig kriminalitet ved Metropolitan Police.

Han sier videre at den verdigheten, besluttsomheten og motet som Magnussen-familien har vist de siste 12 årene, står i sterk kontrast til Abdulhaks oppførsel.

– Han har valgt å flykte, valgt å gjemme seg, i et håp om at denne saken ville forsvinne – alt handlingene til en feiging, sier Partridge.

NTB

Andre saker å lese

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

20-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Flere nye tiltak skal øke bankkonkurransen

Vi nærmer oss et nytt rentemøte. Alle med boliglån må snart finregne på renter og mulige økte kostnader.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

19-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet advarer mot kø på E18 inn mot Oslo

Samme dag som lokførerne går ut i streik, er det store veiarbeider på E18 inn mot Oslo. Togstreiken gjør køene ekstra lange.

Les mer i RingeriksAvisa

Bil kjørte av veien i Busundveien

19-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til lørdag gikk det ut melding om en trafikkulykke i Busundveien.

Les mer i RingeriksAvisa

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa