mandag, 03 februar 2020 08:18

Bil kjørte i fjellveggen i Vikersund

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En person er fraktet til sykehus med skader etter at en bil kjørte i fjellveggen i Vikersund i Modum natt til mandag.

Politiet varslet om ulykken 1.45 natt til mandag. En personbil kjørte i fjellveggen på riksvei 35, og det ble meldt om store skader på kjøretøyet.

En halvtime senere meldte Sørøst politidistrikt først at en person skulle være hardt skadd og var blitt kjørt til Ringerike sykehus med ambulanse. Ved 3.35-tiden natt til mandag opplyser politiet at sykehuset har slått fast at føreren kun var påført lettere skader.

– Føreren var alene i bilen. Det var en annen person som ringte nødetatene og varslet om ulykken, opplyser operasjonsleder Anne Meyer i Sørøst politidistrikt til NTB.

Veien ble stengt ved ulykkesstedet, og trafikanter omdirigert gjennom Vikersund sentrum. Veien er nå åpnet for normal trafikk.

NTB

Andre saker å lese

Utdanningsdirektoratet vil bygge videregående skole på nytt

08-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Utdanningsdirektoratet vil bygge videregående skole på nytt

Utdanningsdirektoratet foreslår de største endringene i videregående skole siden 1994.

Les mer i RingeriksAvisa

Egenandel for båretransport kan mer enn dobles

08-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Egenandel for båretransport kan mer enn dobles

Regjeringen foreslår å doble egenandelen på båretransport fra 3090 til 7400 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Paraglider gikk ned i skogen ved Kongens Utsikt

07-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene ble tirsdag ettermiddag fraktet til Ringerike legevakt etter at en paraglider gikk ned mellom trær i området ved Dronningens Utsikt og Kongens Utsikt i Hole.

Les mer i RingeriksAvisa

Røysiselskap flytter fra Hønefoss

07-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

I slutten av august ble det gjort en del endringer i foretaket Skjolden Cruisekai AS. Nå skal de skatte til Luster kommune i stedet for Ringerike.

Les mer i RingeriksAvisa