mandag, 02 desember 2019 13:49

Kommunen og Kartverket sammen om ledelse

Skrevet av

Ringerike kommune har i samarbeid med Kartverket laget et felles ledertalentprogram som har som mål å tiltrekke seg gode fremtidige lederkandidater og vekke deres interesse for ledelse.

Målgruppen er medarbeidere fra hele kommunen som har interesse og vurderer ledelse som karrierevei, tilsvarende har Kartverket invitert ansatte fra sin virksomhet.
Ledertalentprogrammet inneholder tre samlinger i løpet av ett år, samt noe aktivitet mellom samlingene.

I oktober 2019 ble det utarbeidet og lagt ut en intern «utlysning» som inviterte ansatte til å søke. Det var tilgjengelig 12 – 15 plasser i programmet. Frist til å søke var 31. oktober 2019. Det kom inn 67 interne søkere, langt flere enn forventet. Dette viser at det er mange ansatte i kommunen som har ønske og ambisjoner om å bli ledere.

Det er nå tilbudt plass til 15 kandidater, fem fra Helse og omsorg, fem fra Utdanning og familie og fem fra resten av sektorene (teknisk, kultur og idrett/strategi og utvikling og støtteenheter på rådhuset).

Ledertalentprogrammet starter med første samling 4 desember 2019.

Andre saker å lese

Eide om Trump-toll: – Vi har ikke planlagt mottoll

24-07-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Eide om Trump-toll: – Vi har ikke planlagt mottoll

Utenriksminister Espen Barth Eide (Ap) reagerer sterkt på USAs tolløkning mot Norge, men avviser at regjeringen planlegger mottoll.

Les mer i RingeriksAvisa

Over 1400 har fått tilbud om studieplass i Hønefoss

23-07-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Over 1400 har fått tilbud om studieplass i Hønefoss

Hønefoss styrker posisjonen som studentby. Universitetet i Sørøst-Norge har sendt ut 1426 tilbud om studieplass ved campus Hønefoss, mens mer enn 900 søkere står på venteliste. Særlig jus, økonomi og...

Les mer i RingeriksAvisa

Krepsepest i Drammenselva: – Et svært alvorlig funn

22-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Krepsepest i Drammenselva: – Et svært alvorlig funn

Veterinærinstituttet har avdekket krepsepest hos edelkreps i Drammenselva ved Åmot i Modum kommune. Funnet ble gjort etter at døde kreps ble observert i vassdraget.

Les mer i RingeriksAvisa

Tilbake til normal norsk sommer – blir ikke over 30 grader, ifølge meteorologen…

22-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tilbake til normal norsk sommer – blir ikke over 30 grader, ifølge meteorologen

Torsdag og fredag er det forventet behagelige sommertemperaturer på Sør- og Østlandet, men mot helgen snur det, ifølge prognosene.

Les mer i RingeriksAvisa