mandag, 02 desember 2019 13:49

Kommunen og Kartverket sammen om ledelse

Skrevet av

Ringerike kommune har i samarbeid med Kartverket laget et felles ledertalentprogram som har som mål å tiltrekke seg gode fremtidige lederkandidater og vekke deres interesse for ledelse.

Målgruppen er medarbeidere fra hele kommunen som har interesse og vurderer ledelse som karrierevei, tilsvarende har Kartverket invitert ansatte fra sin virksomhet.
Ledertalentprogrammet inneholder tre samlinger i løpet av ett år, samt noe aktivitet mellom samlingene.

I oktober 2019 ble det utarbeidet og lagt ut en intern «utlysning» som inviterte ansatte til å søke. Det var tilgjengelig 12 – 15 plasser i programmet. Frist til å søke var 31. oktober 2019. Det kom inn 67 interne søkere, langt flere enn forventet. Dette viser at det er mange ansatte i kommunen som har ønske og ambisjoner om å bli ledere.

Det er nå tilbudt plass til 15 kandidater, fem fra Helse og omsorg, fem fra Utdanning og familie og fem fra resten av sektorene (teknisk, kultur og idrett/strategi og utvikling og støtteenheter på rådhuset).

Ledertalentprogrammet starter med første samling 4 desember 2019.

Andre saker å lese

Tre kostbare sykler stjålet fra sportsforretning

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre sykler til en verdi av mellom 50 000 og 90 000 kroner per stykk er stjålet fra sportsforretningen Kremmertorget i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

Statsminister Jonas Gahr Støre ba Financial Times rette en artikkel der avisas kilder sier at Vladimir Putin ga Støre og Finlands president en leksjon i russisk historie. Avisen sier nei.

Les mer i RingeriksAvisa