søndag, 28 juli 2019 09:27

Dagsrevyen sliter digitalt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Dagsrevyens programledere Nina Owing og Yama Wolasmal under Gullruten tidligere i år da programmet fikk hedersprisen. Dagsrevyens programledere Nina Owing og Yama Wolasmal under Gullruten tidligere i år da programmet fikk hedersprisen. Foto: Marit Hommedal / NTB scanpix

600.000 ser på Dagsrevyen klokken 19 hver dag, men bare 20.000 av dem ser på NRKs strømmetjeneste på nett, skriver VG.

Avisen skriver at for aldersgruppen 20–29 år og 30–39 år er rundt en tredel av deres totale seertid på NRK via strømmetjenestene.

Langt lavere er tallene for strømming blant de eldste aldersgruppene, opplyser analysesjef Kristian Tolonen i NRK. Blant dem over 50 år er mindre enn 10 prosent av deres totale seertid basert på strømming, noe som stemmer godt overens med de lave strømmetallene for Dagsrevyen, skriver VG.

– For noen år siden var det omtrent bare 10.000 som så Dagsrevyen på nett. Nå er det mer enn doblet. Så det har vært noe endring, selv om konsumet er høyest lineært, sier Tolonen og sier det er de yngre som ser mest på kringkastede nyhetssendingene på nett.

Tall VG har hentet inn fra analysebyrået Kantar, viser at i første halvdel av 2019 var det 298.000 personer som i snitt gjennom døgnet så lineær-TV. Det er 74.000 personer færre enn i 2015. Tallene er basert på to undersøkelser der aldersgruppen 20–69 år var undersøkt.

Tolonen sier han tror fallet i kringkastet TV kommer til å fortsette, mens bruken av strømmetjenester øker.

NTB

Andre saker å lese

Mann funnet død i leteaksjon i Jevnaker

18-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann som ikke kom hjem som avtalt, er funnet død i Jevnaker. De pårørende er varslet, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå rammes også flyplassene av streik

18-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nå rammes også flyplassene av streik

Fellesforbundet utvider i dag streiken til å ramme serveringssteder på seks av landets største flyplasser. Totalt er nå 4416 medlemmer i 331 bedrifter i streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Stor politiaksjon mot MC-miljø i Oslo

16-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet i Oslo har pågrepet nesten 30 menn på et treff i regi av det politiet mener er en forbudt MC-klubb på Kongen Marina i Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

16-05-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

Det er registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike i første halvdel av mai. Åsliveien 2 topper denne oversikten med et salg på 4,2 millioner kroner, tett fulgt av Holtbekkveien 4.

Les mer i RingeriksAvisa