tirsdag, 23 juli 2019 10:59

Narko-bil med milliard-last krasjet med parkerte politibiler

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
En av de parkerte politibilene fikk store skader i sammenstøtet med gjerningsmannens Toyota HiAce. En av de parkerte politibilene fikk store skader i sammenstøtet med gjerningsmannens Toyota HiAce. Foto: NSW Police / AP / NTB scanpix

Politiet i Sydney fant narkotika verdt over en milliard i en varebil som kjørte inn i parkerte politibiler utenfor en politistasjon.

narko2
Metamfetamin til en anslått verdi av over en milliard kroner ble funnet i varebilen. Foto: NSW Police / AP / NTB scanpix

Varebilen, en Toyota HiAce, kjørte raskt fra stedet etter sammenstøtet mandag som forårsaket store skader på en av politibilene.

Den 26 år gamle antatte føreren ble pågrepet en time senere, mindre enn en 10 minutters kjøretur unna politistasjonen. Da fant politiet også narkolasten.

237 kilo «ice», en type metamfetamin, befant seg i HiAce-en. Verdien av stoffet anslås til 1,2 milliarder kroner.

26-åringen møtte tirsdag i retten i bydelen Burwood i Sydney, ifølge The Guardian. Han er siktet både for narkolovbrudd og for uaktsom kjøring.

– Denne mannen har åpenbart hatt en veldig, veldig dårlig dag. Å krasje inn i en politibil med så mye narkotika, det er ganske spesielt, sier politiets talsmann Glyn Baker.

Han beskriver narkobeslaget som et av de enkleste som noen gang er gjennomført i den australske delstaten New South Wales.



Andre saker å lese

Millionstøtte og tette bånd – hvor åpent drives Hønefoss By AS?

15-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Millionstøtte og tette bånd – hvor åpent drives Hønefoss By AS?

Hønefoss By AS ble etablert i 2022 for å styrke byen som kultur- og handelsknutepunkt. Med over fem millioner kroner i offentlig og halvoffentlig støtte i fjor, er det naturlig...

Les mer i RingeriksAvisa

Bonde i Hallingdal tiltalt etter at 36 sauer døde

15-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann fra Hallingdal må møte i retten, tiltalt for to grove brudd på dyrevelferdsloven etter at det ble funnet 36 døde sauer på gården hans.

Les mer i RingeriksAvisa

Iskrembod-selskap snur etter LO-kjeft

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ungdommer som har blitt sendt hjem uten lønn grunnet dårlig vær, skal etterbetales, lover gründeren bak iskrembodene i Large Ice-Cream Company (LICC).

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

14-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

USAs president Donald Trump opplyste mandag at det er inngått en avtale om å sende amerikanske våpen til Ukraina, og at dette skal koordineres av Nato.

Les mer i RingeriksAvisa