onsdag, 12 juni 2019 15:27

Høyesterett skal vurdere om mor krenket datteren ved å dele bilder på Facebook

Skrevet av

En mor delte bilder og videoer av datteren på Facebook i forbindelse med en barnevernssak. Nå skal Høyesterett vurdere om dette krenket datterens privatliv.

Kvinnen ble i tingretten dømt til en bot på 12.000 kroner. Hun anket til Hålogaland lagmannsrett, som forkastet anket. Nå har Høyesteretts ankeutvalg besluttet at landets øverste domstol skal behandle saken.

Kvinnen opprettet en Facebook-gruppe i forbindelse med en barnevernssak. Hun er dømt for å ha forulempet barnevernsansatte i denne gruppa.

Saken som skal behandles av Høyesterett, dreier seg om hvorvidt kvinnen krenket datterens privatliv gjennom å offentliggjøre bilder og videoer av henne i særlig sårbare situasjoner. Lagmannsretten mente kvinnen gjorde innhold av svært sensitiv og privat karakter tilgjengelig

Andre saker å lese

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

11-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

Charlie Kirk, som ble skutt og drept på et amerikansk universitet onsdag, var en veltalende talsperson for en yngre generasjon i Trumps ytre høyre-fløy i Det republikanske partiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa