lørdag, 27 april 2019 10:06

Beruset mann avfyrte flere skudd – kom kjørende mot politiet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

En beruset mann avfyrte flere skudd på egen eiendom i Flå. Politiet rykket ut, men da kom mannen kjørende mot dem.

Politiet fikk melding om skyting klokken 1.30 av en skremt mann i området. Da politiet rykket ut, kom den berusede mannen kjørende mot dem. Han erkjente skytingen da han ble stanset.

– Han kom kjørende rett i fanget vårt med en kamerat. Han er kjent for politiet fra tidligere. Han har skutt med i alle fall en hagle og en rifle. Det er rett og slett snakk om en fylleskyting, sier operasjonsleder Trond Egil Groth i Sørøst politidistrikt til VG.

Politiet beslagla totalt fire våpen hos mannen, i tillegg til hans førerkort. Han ble sendt til Hønefoss for en utvidet blodprøve.

Sist redigert lørdag, 27 april 2019 10:09
NTB

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa