fredag, 26 april 2019 11:48

HBK forsterker laget

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
HBK forsterker laget Foto: HBK

Tanja Løfshus har i dag signert kontrakt med Hønefoss BK ut sesongen 2019.

Tanja Løfthus (21) er bosatt i Drammen.

Hun har spilt toppfotball både i Norge og i Danmark. Klubber som hun har spilt for er Åssiden, Fart, Kolbotn, Lyn, Fortuna Hjørring  og Stabæk.

Hun har tilsammen 12 landskamper for Norge J17 og J16 i årene 2014 og 2015

I 2016 dro hun til Spania for å bo og spille på akademiet Mallorca Toppfotball.

Thorstensen: - Meget spennende spiller.

- Dette er en meget spennende spiller, som har mye erfaring både fra klubblag og fra norske J16 og J17 landslaget, sier Jan Gundro Thorstensen til honefossbk.no

- Hun kan bekle flere roller i laget, men er først og fremst en offensiv spiller, fortsetter Thorstensen.

- Hun er oppvokst og bor nå fortsatt i Drammen, og ønsker nå etter å blitt  ferdig med sluttspillet i Danmark og komme til oss for å bidra i Buskerud fotballen, avslutter en meget tilfreds hovedtrener etter at 21-årige Løfshus hadde signert kontrakt med klubben ut sesongen 2019.

Neste kamp er borte 27.4 mot Grei. Avspark kl 13.00. Grei kunstgress ligger på Grorud, så det er bare å hive seg i bilen og heie på jentene!

Tirsdag 30.4 kommer 2.-divisjonslaget Eik Tønsberg på besøk. Da er det NM-kamp. Neste seriekamp hjemme blir lørdag 4. mai kl 14.30 mot Åsane.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

29-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

Politiet i Oslo advarer om at svindlere ringer eldre og utgir seg for å være fra politiet eller banken. Særlig kvinner rammes.

Les mer i RingeriksAvisa

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

Mesteparten av Sør-Norge går strålende uker i møte. Sommervarmen holder seg, med temperaturer nærmere 25 grader hver dag.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

Fra 1. august slipper 16- og 17-åringer å betale for legetime, sykehusbesøk, psykolog, fysioterapeut, blå resept og pasientreiser på lik linje med barn under 16 år.

Les mer i RingeriksAvisa

Sjokkbrekk i Ringsaker kommune – tatt verdier for hundretusener

28-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Politiet rykket ut etter det de omtaler som et sjokkbrekk hos Elkjøp på Rudshøgda i Ringsaker kommune. Butikken kan ha blitt frastjålet store verdier.

Les mer i RingeriksAvisa