søndag, 21 april 2019 08:20

Follum-veteran runder 100

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Follum-veteran runder 100 Foto: NTB Tema

Den 22. april fyller Hans Næss, Hofsfossveien 2 D, 100 år.

Hans Næss vokste opp i Sandefjord med mor, far og broren Jacob. Brødrene var sterkt knyttet til hverandre til Jacob døde for tolv år siden. Hans var glad i tall, og tok utdanning innen regnskap. I sin ungdom var han sprek og ble norgesmester i roing - firer m/ styrmann, flere ganger. Han traff Edith for 74 år siden, og i fjor feiret de 70 års bryllypsdag. Paret flyttet som nygifte til Hønefoss, hvor Hans hadde fått arbeid på Follum Fabrikker. Han arbeidet her som regnskapssjef til han gikk av med pensjon, 70 år gammel.

Jubilanten har vært glad i å ferdes i naturen, både på ski og til fots. Hytta på Vikerfjell ble flittig brukt, og likeledes hytta i Sandefjord, som ble bygget på gamle trakter nær sjøen. Han har hatt flere tillitsverv, blant annet i St. Olav. Han leser daglig flere aviser, liker å holde seg oppdatert om barnebarn og oldebarn, og er en fin samtalepartner, selv om hørselen ikke er som den var.

Vi gratulerer!

Sist redigert søndag, 21 april 2019 08:24
NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa