mandag, 08 april 2019 09:33

Kvinne tiltalt for slag, spark og forsøk på å rive hijaben av en kvinne

Skrevet av
En 32 år gammel kvinne må mandag møte i Oslo tingrett tiltalt for å ha forsøkt å rive hijaben av en kvinne. En 32 år gammel kvinne må mandag møte i Oslo tingrett tiltalt for å ha forsøkt å rive hijaben av en kvinne. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

En 32 år gammel kvinne må mandag møte i Oslo tingrett tiltalt for å ha forsøkt å rive av hijaben til en annen kvinne på Tøyen i september i fjor.

Lørdag 22. september i fjor ble en kvinne som bar hijab overfalt av en annen kvinne i Kolstadgata på Tøyen i Oslo.

Ifølge tiltalen skal kvinnen ha slått og sparket fornærmede, og forsøkt å rive av henne hijaben. Hendelsen skjedde umotivert.

Kvinnen er tiltalt for voldsutøvelse, fremsetting av hatefulle ytringer og for skremmende og krenkende atferd. Hun risikerer opptil seks år i fengsel.

Saken går i Oslo tingrett mandag 8. april.

Andre saker å lese

Satte opp strømgjerde mot turister

03-08-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Sauebonden Anders Nilsen har nå satt opp strømgjerde rundt beiteområdene sine som vern mot turister: – Folk parkerte, teltet og dreit.

Les mer i RingeriksAvisa

Høye smittetall for flåttsykdom så langt i år – kan bli rekord for juli

03-08-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Høye smittetall for flåttsykdom så langt i år – kan bli rekord for juli

De foreløpige smittetallene for den flåttbårne sykdommen Lyme borreliose viser 82 tilfeller i juli. Det er det høyeste som er registrert.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 31

02-08-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 31

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Unormalt høye badetemperaturer denne sommeren

02-08-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Unormalt høye badetemperaturer denne sommeren

Har det vært litt ekstra behagelig å ta seg en dukkert denne sommeren? Det er nok ikke tilfeldig, opplyser havforsker Jon Albretsen.

Les mer i RingeriksAvisa