onsdag, 27 mars 2019 15:22

Tidenes beste årsresultat

Ringerikskraft hadde i 2018 et resultat på 128 millioner før skatt. Det er det høyeste resultatet selskapet har hatt til nå. Styret har foreslått et utbytte på 35 millioner kroner, som er 7 millioner mer enn i 2017.
De tre eierne vil da få følgende utbetalinger: Ringerike kommune 25,5 mill, KLP 5,25 mill og Hole kommune 4,25 mill.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Mer i denne kategorien « Søppelby? 1. runde NM menn »

Andre saker å lese

Kvinne i 70-årene funnet død etter leteaksjon i Hønefoss

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mange beboere på Nordsiden i Hønefoss ble natt til onsdag vekket av lavtflygende helikopter i forbindelse med en leteaksjon etter en savnet kvinne.

Les mer i RingeriksAvisa

Rekordmange velger yrkesfag

10-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Rekordmange velger yrkesfag

For fjerde år på rad er det flere som starter på yrkesfag enn studieforberedende. Aldri før har yrkesfag-tallene vært høyere.

Les mer i RingeriksAvisa

Nytt velværeselskap etablert i Tyristrand

10-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et nytt selskap innen velvære og livsstil er registrert i Foretaksregisteret. Englegård House of Wellness AS har forretningsadresse i Tyristrandgata 3 i Hønefoss, Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Verdens største studentundersøkelse

09-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Verdens største studentundersøkelse

Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) er Norges største kartlegging av hvordan studenter faktisk har det – fysisk, psykisk, sosialt og i studiesituasjonen.

Les mer i RingeriksAvisa