onsdag, 16 januar 2019 09:56

Nabo varslet politiet om mistenkelig bil

Onsdag forrige uke varslet en nabo av ekteparet Hagen politiet om en mistenkelig bil som kjørte i nabolaget samme dag som Anne-Elisabeth (68) forsvant. Onsdag forrige uke varslet en nabo av ekteparet Hagen politiet om en mistenkelig bil som kjørte i nabolaget samme dag som Anne-Elisabeth (68) forsvant. Foto: Terje Bendiksby / NTB scanpix

En nabo av ekteparet Hagen har varslet politiet om en mistenkelig bil han mener tok en merkelig snarvei i nabolaget den dagen Anne-Elisabeth Hagen forsvant.

Mannen forteller til VG at han på morgenen den 31. oktober skulle ut og lufte hunden da en bil kom kjørende foran utgangsdøra på boligblokka han bor i Lørenskog.

– Det er ikke unormalt i seg selv, men da pleier de å stoppe ved enden av blokka hvor veien stopper. Men i dette tilfellet fortsatte bilen over gressplenen og opp på grusstien som går opp til huset der Hagen bor, forteller han til avisa.

Han tilføyer at bilen ikke kjørte fort, «men heller ikke så sakte som den burde med tanke på hvor den kjørte».

Han mener bilen kan ha vært en sølvgrå eldre modell av Volkswagen Amarok eller en BMW X3, og tidfester hendelsen til mellom klokken 8.30 og 10.30.

Politiet sa tirsdag at det siste sikre livstegnet fra Anne-Elisabeth Hagen (68) var en telefonsamtale til et familiemedlem klokken 9.14. De mener hun forsvant en gang mellom klokken 9.15 og klokken 13.30 da ektemannen Tom Hagen kom hjem fra jobb.

Til VG sier politiinspektør Tommy Brøske at observasjonen er «meget interessant», og oppfordrer naboen til å levere tipset til politiet. Men det gjorde naboen allerede onsdag forrige uke, da saken ble offentlig kjent.

Politiet har til nå mottatt over 930 tips i saken. Tipsene handler om personer, kjøretøy, mulige skjulesteder og andre observasjoner, opplyser etterforskningsledelsen onsdag morgen.

De to personene som er fanget opp av overvåkingskameraene ved Futurumbygget den dagen Hagen forsvant, 31. oktober, er ennå ikke identifisert.

Andre saker å lese

Milliarder brukt på Ringeriksbanen – uten at spaden er satt i jorda

13-08-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Milliarder brukt på Ringeriksbanen – uten at spaden er satt i jorda

Prosjektet med Ringeriksbanen og ny E16 mellom Skaret og Hønefoss har så langt kostet skattebetalerne 2,3 milliarder kroner i planlegging - uten at byggingen har startet.

Les mer i RingeriksAvisa

Norske partier bruker millioner på reklame i sosiale medier

13-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Norske partier bruker millioner på reklame i sosiale medier

Norske partier har de siste 90 dagene brukt 5,4 millioner kroner på reklame hos Facebook og Instagram. Arbeiderpartiet har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Medienes dom: Støre vant partilederdebatten

12-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Medienes dom: Støre vant partilederdebatten

Statsminister og Ap-leder Jonas Gahr Støre vant mandagens partilederdebatt under Arendalsuka, ifølge snittet av medienes terningkast.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet tapte 156 milliarder kroner, tross solid avkastning i første halvår

12-08-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Oljefondet tapte 156 milliarder kroner, tross solid avkastning i første halvår

Oljefondet fikk en avkastning på 5,7 prosent i første halvår. Valutatap på over 1000 milliarder kroner førte likevel til et verdifall på 156 milliarder kroner.

Les mer i RingeriksAvisa