tirsdag, 08 januar 2019 08:05

To til legevakt etter alvorlig voldssak

To til legevakt etter alvorlig voldssak Illustrasjonsfoto: Frank Tverran

To tenåringer ble natt til tirsdag utsatt for vold og trusler i Hønefoss. De kom fra hendelsen uten alvorlige skader. To menn er pågrepet.

Hendelsen skal ha skjedd på en privat adresse, men både relasjon og motiv er ukjent, opplyser operasjonsleder Trond-Egil Groth i Sørøst politidistrikt til NTB klokken 2.30. Politiet ble varslet klokken 2.

De to mennene i 20- og 30-årene ble pågrepet i deres hjem etter at fornærmede oppga navnene deres til politiet. Begge er kjenninger av politiet og vil bli avhørt tirsdag, forteller Groth.

– Vi ser veldig alvorlig på alle voldssaker hvor noen havner på legevakten, og dette vil følges nøye opp av politiet i Hønefoss, sier operasjonslederen.

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa