tirsdag, 01 januar 2019 21:00

Fly avbrøt landing på Gardermoen på grunn av vind

Fly avbrøt landing på Gardermoen på grunn av vind Illustrasjonsfoto: Frank Tverran

Flere fly måtte tirsdag kveld avbryte landing på Oslo lufthavn på grunn av kraftig vind. Også på Vestlandet var flere avganger påvirket av været.

Kraftig vind skaper trøbbel på Østlandet, og flere tusen er strømløse. På Oslo Lufthavn har flere fly avbrutt landing for så å ta en ekstra runde, skriver Romerikes Blad.

– Flyene har gått ned for landing, og så merket at det var litt mye vind akkurat da og tatt en ekstra runde før de så fikk landet. Flytrafikken går veldig bra og det er ingen store konsekvenser på grunn av dette, sier kommunikasjonssjef Kristian Løksa i Avinor til NTB.

Han opplyser også om noen fly på vei til Vestlandet som tirsdag måtte legge om kursen mot Oslo Lufthavn på grunn av kraftig vind.

Sist redigert tirsdag, 01 januar 2019 21:02

Andre saker å lese

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen

06-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen under ransakingen av Terje Rød-Larsens og Mona Juuls felles bolig.

Les mer i RingeriksAvisa

Bartskjærerfatet - et symbol fra en tid da frisøren også var kirurg

06-03-2026 Lokalhistorie Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bartskjærerfatet - et symbol fra en tid da frisøren også var kirurg

Noen av oss er gamle nok til å huske et stort blankt fat som hang utenfor herrefrisørsalonger . Dette såkalte bartskjærerfatet var opprinnelig mer enn bare et dekorativt symbol. Det...

Les mer i RingeriksAvisa

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

06-03-2026 Musikk Universal - avatar Universal

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. 

Les mer i RingeriksAvisa