tirsdag, 27 november 2018 14:16

Vellykket emisjon i Hønefoss Sparebank

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Styret i Hønefoss Sparebank vedtok i dag, 27. november 2018, den endelige tildelingen av egenkapitalbevis tilbudt i Emisjonen. Tildelingen ble gjennomført i samsvar med tildelingskriteriene som fremgår av generalforsamlingens vedtak av 15. oktober 2018 og prospektet datert 26. oktober 2018.

Endelig antall tegnede egenkapitalbevis ble 778 100 av inntil 400 000 tilbudte egenkapitalbevis og Emisjonen ble følgelig overtegnet med ca. 94,5 prosent. Det vil utstedes 400 000 egenkapitalbevis i Emisjonen, hvert pålydende NOK 100, og Hønefoss Sparebank etablerer dermed vedtektsfestet eierandelskapital med NOK 40 000 000.

Det vil nå gå ut brev om tildeling av nye egenkapitalbevis og det korresponderende tegningsbeløpet som skal betales av hver enkelt tegner. Tegningsbeløpene forfaller til betaling 30. november 2018.

Egenkapitalbevisene kan ikke overføres eller handles før de er betalt fullt ut og kapitalforhøyelsen er registrert i Foretaksregisteret. Det forventes at slik registrering vil skje omkring 10. desember 2018 (forutsatt rettidig betaling), hvoretter egenkapitalbevisene umiddelbart vil bli overført til tegnernes VPS-konto.

Hønefoss Sparebank har engasjert Norne Securities AS som tilrettelegger og Advokatfirmaet Selmer AS som juridisk rådgiver i transaksjonen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Rapport viser omfattende byggeplaner i naturen i Norge: – Helt høl i hue

Områder tilsvarende det som i dag er bebygget areal i Norge, er under planlegging og avsatt til utbygging, viser en rapport fra Den Norske Turistforening (DNT). Det er alarmerende, mener...

Les mer i RingeriksAvisa

Britney Spears innlagt på avrusningsklinikk

13-04-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Britney Spears innlagt på avrusningsklinikk

Sangeren Britney Spears har frivillig lagt seg inn på et avrusningsklinikk, opplyser en representant for sangeren.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne funnet død i heis på Grønland i Oslo – ansees som mistenkelig

11-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En kvinne ble lørdag formiddag funnet bevisstløs i en heis på Grønland i Oslo, og ble kort tid senere erklært død. Politiet anser dødsfallet som mistenkelig.

Les mer i RingeriksAvisa

Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent

11-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent

LO-forbundet Handel og Kontor mener Felleskjøpet ikke har lov til å ha åpent på søndager og varsler en anmeldelse av saken. Kjeden mener å ha sitt på det tørre.

Les mer i RingeriksAvisa