fredag, 12 oktober 2018 11:03

Huhtamakis eiendom på Viul er solgt

Skrevet av
Viul Datasentral Viul Datasentral Dronefoto: Nitar AS / Frank Tverran

Men fortsatt er det umulig å se hvem som er de faktiske eierne. Eiendommen er solgt langt under takst.

Firmaet Quasar Assets Norway AS står nå som den formelle eier av eiendommen de har kjøpt av Huhtamaki på Viul. Eiendommen ble skjøtet over i går (11.10.2018).

Tidligere i år bekreftet John Kristian Osestad til oss at eiendommen var kjøpt av et annet firma, Quasar Services Norway AS (Foretaksnummer 989033107) Her har det åpenbart skjedd endringer.

Billigsalg

Til tross for at eiendommen har en takstverdi på over 20 millioner, har Quasar Assets Norway AS fått eiendommen for 8.466.000,-

Eies av noen som eies av...

Quasar Assets Norway AS (org nr 919033436) er registrert 22.5.2017 med en aksjekapital på kr 30.000. Aksjene er 100% eid av selskapet Dronning Eufemia AS. Foretaket har adresse c/o Deloitte Advokatfirma i Dronning Eufemias gate 14 i Oslo. Og dette foretaktet eies igjen 100% av Deloitte Advokatfirma AS.

Ingen tror vel for alvor at dette advokatfirmaet selv driver med datasentraler. Det er derfor grunn til å tro at Deloitte Advokatfirma AS bare har ordnet det forretningsmessige for sin klient og etter hvert vil endre eierskapet i Quasar Assets Norway AS til de faktiske eierne.

Ekstra sikkerhet

Som en sikkerhet for at Deloitte Advokatfirma AS ikke kan gjøre hva de vil med eiendommen før de endelige formalitetene er på plass, har selskapet null råderett over eiendommen. Rettighetshaver til eiendommen er nemlig advokat Anders Gerhard Utne, partner i advokatfirmaet Ræder.

Andre saker å lese

Nå risikerer butikker bot på inntil 25 millioner kroner for kontant-nekt

01-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå risikerer butikker bot på inntil 25 millioner kroner for kontant-nekt

Fra 1. mai gjelder nye regler som kan gi butikker bot på inntil 25 millioner kroner for å nekte å ta imot kontant betaling fra kunder.

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Ukraina har undertegnet mineralavtale

01-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Ukraina har undertegnet mineralavtale

USA og Ukraina har undertegnet en avtale som vil sikre amerikanerne fortrinnsrett til nye avtaler om utvinning av ukrainske naturressurser.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa