tirsdag, 25 september 2018 18:55

Prest fyllekjørte til gudstjeneste

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Prest fyllekjørte til gudstjeneste Foto:Pixabay

En prest i Østfold er i Fredrikstad tingrett dømt for fyllekjøring etter at han ble tatt i promillekontroll på vei til konfirmasjonsgudstjeneste.

Mannen i 50-årene skulle bare ta noen glass vin kvelden før en stor konfirmasjonsgudstjeneste. I forklaringen til retten forteller han at han drakk fra en kartong, og derfor ikke var helt sikker på hvor mye han hadde drukket, melder NRK.

Morgenen etter ble han vinket inn av politiet. Det ble utført en utåndingsprøve som viste en promille på 0,58.

Retten legger til grunn at mannen ga en uforbeholden tilståelse og dømmes derfor til 14 dagers betinget fengsel. I tillegg må han betale en bot på 20.000 kroner, og han ble fratatt føreretten i ett år. Mannen jobber ifølge NRK ikke lenger som prest.

Sist redigert tirsdag, 25 september 2018 18:57

Andre saker å lese

Marius Borg Høiby begjærer seg løslatt fra varetekt

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Påtalemyndigheten har begjært ytterligere fire uker med varetekt for Marius Borg Høiby. 29-åringen begjærer seg løslatt, skriver Nettavisen.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre kostbare sykler stjålet fra sportsforretning

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre sykler til en verdi av mellom 50 000 og 90 000 kroner per stykk er stjålet fra sportsforretningen Kremmertorget i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa