tirsdag, 25 september 2018 18:55

Prest fyllekjørte til gudstjeneste

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Prest fyllekjørte til gudstjeneste Foto:Pixabay

En prest i Østfold er i Fredrikstad tingrett dømt for fyllekjøring etter at han ble tatt i promillekontroll på vei til konfirmasjonsgudstjeneste.

Mannen i 50-årene skulle bare ta noen glass vin kvelden før en stor konfirmasjonsgudstjeneste. I forklaringen til retten forteller han at han drakk fra en kartong, og derfor ikke var helt sikker på hvor mye han hadde drukket, melder NRK.

Morgenen etter ble han vinket inn av politiet. Det ble utført en utåndingsprøve som viste en promille på 0,58.

Retten legger til grunn at mannen ga en uforbeholden tilståelse og dømmes derfor til 14 dagers betinget fengsel. I tillegg må han betale en bot på 20.000 kroner, og han ble fratatt føreretten i ett år. Mannen jobber ifølge NRK ikke lenger som prest.

Sist redigert tirsdag, 25 september 2018 18:57

Andre saker å lese

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge fikk hjelp av Sveits – sikret gruppeseieren i EM

07-07-2025 Sport NTB - avatar NTB

Norge fikk hjelp av Sveits – sikret gruppeseieren i EM

Sveits innfridde det norske ønsket og slo Island 2-0. Det gjør at Norge blir puljevinner i EM og trolig slipper verdensmester Spania i kvartfinalen.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27

05-07-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Seinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

05-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Seinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

Lørdag blir det igjen lovlig å bade i elven Seinen midt i Paris, etter et forbud som har vart i over et århundre.

Les mer i RingeriksAvisa