onsdag, 01 august 2018 07:56

Mann knivstukket i bakhodet i Bergen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Mann knivstukket i bakhodet i Bergen Illustrasjonsfoto: Heiko Junge / NTB scanpix

En 25 år gammel mann er sendt til Haukeland sykehus etter å ha blitt knivstukket i bakhodet og armen i Bergen sentrum natt til onsdag.

Politiet fikk melding om hendelsen i Neumanns gate klokken 3.35. Gjerningsmannen er beskrevet som en mann på om lag 165 centimeter, med blondt fippskjegg og kort, lyst hår. Han var iført dongeribukser og en hvit t-skjorte da han løp fra stedet. Han var onsdag morgen fremdeles ikke pågrepet, skriver Bergens Tidende.

– Ifølge vitner skal det hele ha startet med bråk inne på et utested, og så skjedde knivstikkingen på utsiden, sier operasjonsleder Knut Dahl-Michelsen i Vest politidistrikt til NTB klokken 4.45.

Han forteller at mannen skal ha blitt stukket flere ganger i bakhodet i tillegg til i armen. Politiet hadde først ikke oversikt over skadeomfanget, men klokka 7.45 onsdag morgen ble det opplyst saken etterforskes med full styrke.

- Gjerningsmannen er ikke pågrepet. Den fornærmede er ikke livstruende skadd, og politiet håper å få avhørt ham i løpet av formiddagen, melder Vest politidistrikt på Twitter.

Politiet søkte i området med flere patruljer etter gjerningsmannen, men uten at noen ble pågrepet. Onsdag morgen arbeidet politiets teknikere på stedet.

 

Sist redigert onsdag, 01 august 2018 14:37
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Nordmenn svindlet for over 2 milliarder kroner i 2024

08-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordmenn svindlet for over 2 milliarder kroner i 2024

Tapene fra anmeldte bedragerier i Norge var på minst 2,13 milliarder kroner i 2024, ifølge en ny analyse fra Økokrim. De siste årene har økningen vært kraftig.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordmann ansatt som sikkerhetssjef i Interpol

08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Bjørn Richard Watne fra Arendal er ansatt som global sikkerhetssjef i Interpol. Han startet i jobben 1. juli.

Les mer i RingeriksAvisa

Sinte bier gikk til angrep i fransk by – 24 personer skadet

08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre personer ble livstruende skadet da sinte bier gikk til angrep i den franske byen Aurillac søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

Automatisk alderskontroll vil gjøre internett tryggere for barn, mener regjeringen. Nå skal forslaget om strengere regler for barns tilgang til sosiale medier sendes ut på høring.

Les mer i RingeriksAvisa