Han har sin musikalske utdannelse fra Rogaland Musikkonservatorium og Bergen Musikkonservatorium. Siden september 1999 har han vært kantor i Gausel kirke, Stavanger.
Monsen jobber også som notesetter og grafisk designer i Cantando Musikkforlag og hadde i 2013 bl.a. hovedansvar for notesatsen til den nye salmeboka, koralboka, besifringsboka samt noter for digitale medier som senere er blitt publisert.
Han underviser også i Sola Kulturskole og dirigerer for tiden 3 kor. I den forbindelse har det blitt endel korarrangement fra hans hånd opp gjennom årene.
Ernst Th. Monsen (født i Stavanger i 1954) står for pipekonserten i Hønefoss kirke lørdag 7. juli.
Konserten begynner 11.30. Har du ikke sett kriken fra innsiden før? Benytt denne sjansen.
Publisert i
Andre nyheter

Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27
05-07-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.
Les mer i RingeriksAvisaSeinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

Lørdag blir det igjen lovlig å bade i elven Seinen midt i Paris, etter et forbud som har vart i over et århundre.
Les mer i RingeriksAvisaKraftig økning i salget av slankemedisin
04-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB
Så langt i år har nordmenn kjøpt en halv million pakninger med slankesprøyter og slankepiller. Helsedirektoratet er bekymret for utviklingen.
Les mer i RingeriksAvisaStavanger-mann arrestert i Emiratene for kryptosvindel

En mann i begynnelsen av 20-årene fra Stavanger er pågrepet i De forente arabiske emirater, siktet for å ha spilt en sentral rolle i en omfattende kryptosvindel våren 2024.
Les mer i RingeriksAvisa