tirsdag, 26 juni 2018 09:44

Fire til sykehus etter gasslekkasje på hytte i Valdres

Fire personer ble fløyet til sykehus etter gasslekkasjen. Fire personer ble fløyet til sykehus etter gasslekkasjen. Illustrasjonsfoto: Frank Tverran

En kvinne i 30-årene og tre barn er fløyet til Ullevål sykehus i Oslo etter en gasslekkasje på ei hytte i Røn i Valdres. Tilstanden deres er ukjent.

Det befant seg sju personer i hytta der det i løpet av natten trolig oppsto en lekkasje i et propankjøleskap. Tilstanden til kvinnen og de tre barna, som er mellom 2 år og 13 år gamle, er foreløpig uviss.

– I verste fall kan en slik gasslekkasje få katastrofale følger. Vi har eksempler på at folk har dødd av å ha fått i seg gass mens de sover. Heldigvis skjedde ikke det denne gangen, sier operasjonsleder Dyre Antonsen i Innlandet politidistrikt til NRK.

Tirsdag morgen sa hans kollega Jan Egil Gilberg til VG at de fire er lagt inn til observasjon.

I tillegg til de fire som ble fløyet til sykehus, er en mann i 30-årene sendt til legevakt for sjekk. Ytterligere to personer i 70-årene kom uskadd fra hendelsen.

Lekkasjen ble oppdaget da en av dem som sov i hytta, våknet av at han følte seg uvel og fikk vekket de andre. Alle kom seg ut og fikk varslet politiet.

Meldingen om lekkasjen kom til politiet litt før klokka 5 tirsdag morgen. I løpet av dagen vil politiet undersøke hytta for å finne ut hva som har skjedd.

Andre saker å lese

Minst 39 døde i togkollisjon i Spania: – Folk slengt gjennom luften

28-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Minst 39 døde i togkollisjon i Spania: – Folk slengt gjennom luften

To høyhastighetstog på linjen mellom Madrid og Andalucía har kollidert. Minst 39 personer har mistet livet, opplyser lokale myndigheter til Sky News.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen

Jonas Gahr Støre sier at Russlands president Vladimir Putin fikk klare meldinger fra ham og Finlands president Alexander Stubb under gårsdagens samtale.

Les mer i RingeriksAvisa

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

28-10-2026 Sport NTB - avatar NTB

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

Erling Braut Haaland skal ha vært tilgjengelig for et eksklusivt intervju med TV 2 under den forrige landslagssamlingen, men kanalen takket nei. Bakgrunnen var Citys økonomiske regelbrudd.

Les mer i RingeriksAvisa

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

28-10-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

En e-post som utgir seg for å være fra «Eika Bank», forsøker å lokke mottakeren til å logge inn og oppdatere personopplysninger. Meldingen har tydelige kjennetegn på nettfiske.

Les mer i RingeriksAvisa