onsdag, 16 mai 2018 07:56

Kvinne måtte reddes ut av en Fretex-container

Kvinne måtte reddes ut av en Fretex-container Foto:Wikimedia common

En kvinne ble sittende fast i en Fretex-konteiner i Oslo idet hun forsøkte å stjele klær natt til onsdag.

– En tilfeldig forbipasserende så en mann som forsøkte å hjelpe en kvinne ut av en Fretex-konteiner. Hun skal ha klart å sette seg fast og mannen på utsiden forsøkte å dra henne ut, sier Tor Jøkling i Oslo-politiet til NTB.

Han opplyser at politiet fikk melding om hendelsen klokken 4.15. De to personene ble funnet bak noen busker og hadde fått med seg noen klær.

– Det er slik at selv om klærne er gitt til gjenbruk, er de levert til Frelsesarmeen, så det er jo tyveri. Det skal godt gjøres å falle inn i en sånn konteiner, så det fremstår som en bevisst handling, sier Jøkling.

Ifølge operasjonslederen dreier det seg om en kvinne i slutten av 20-årene og en mann i slutten av 30-årene. De blir begge anmeldt for tyveri fra containeren, samt besittelse av tyvgods.

Andre saker å lese

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

18-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

Trygve Slagsvold Vedum angriper Høyre og anklager partiet for å ha snudd om drivstoffavgifter midt i en priskrise. Høyre kaller Sp-lederens utspill politisk teater.

Les mer i RingeriksAvisa

Rekordmange svensker smittet av flått-viruset TBE

18-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Rekordmange svensker smittet av flått-viruset TBE

Nesten 450 tilfeller av den flåttbårne sykdommen TBE er meldt inn til svenske helsemyndigheter så langt i år. Det er ny rekord – lenge før sesongen er over.

Les mer i RingeriksAvisa

John Fredriksen fortsatt Norges rikeste – formuen økte med 63 milliarder

17-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

John Fredriksen fortsatt Norges rikeste – formuen økte med 63 milliarder

John Fredriksen (82) beholder plassen som Norges rikeste på Kapitals årlige liste. Formuen hans anslås til 325 milliarder kroner – 63 milliarder mer enn i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap vil ha strengere regulering av datasentre

17-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap vil ha strengere regulering av datasentre

Arbeiderpartiet varsler strengere regulering av datasenterindustrien i Norge, som i år trolig vil forbruke over 3,3 TWh strøm – en dobling siden 2023.

Les mer i RingeriksAvisa