lørdag, 12 mai 2018 11:07

Narvik greier ikke reisekostnadene

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Narvik - Ringerike Narvik - Ringerike Foto: Frank Tverran

Narvik er tilbudt en plass i neste års eliteserie i ishockey, men vet ikke om de har råd til ta takke ja.

Mandag skal Narvik ha styremøte der de vil bestemme seg for hva de vil kreve av ishockeyforbundet for å spille i den øverste divisjonen, skriver VG.

– Det må komme noen endringer for at vi skal kunne si ja, sier styreleder Stig Winther til avisen, og snakker da om reisefordeling og kampoppsett.

Muligens kan det hjelpe dersom laget får spille to kamper på Østlandet på en tredagers tur.

– Det er noe av det som kan være aktuelt. Vi må diskutere med forbundet hva som er mulig, og så må vi selv finne ut hva som må til for at vi skal si ja.

Torsdag vedtok Norges Ishockeyforbund at Lørenskog ikke er innvilget lisens for spill i kommende sesongs eliteserie i ishockey. Lørenskog klarte ikke å skaffe det klubben skylder innen fristen, men valgte likevel å søke lisensutvalget om fortsatt eliteserielisens.

Lørenskog har fått 14 dages frist til å anke avgjørelsen, noe de kommer til å gjøre.

– Vi kommer helt sikkert til å anke. Det økonomiske grunnlaget har aldri vært bedre, sier Lørenskog-trener Kenneth Larsen til VG.

Elitserien for sesongen 2018/19 starter i begynnelsen av september.

Andre saker å lese

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa

Dømt for vold med spritflaske – fikk samfunnsstraff

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 30-årene fra Ringeriksregionen er dømt til samfunnsstraff etter å ha slått en annen mann i ansiktet med en spritflaske under en fest. Hendelsen førte til at fornærmede...

Les mer i RingeriksAvisa

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

30-04-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

Anerkjennes Russlands annektering av Krim, vil det ifølge eksperter undergrave og endre den internasjonale orden som ble etablert etter andre verdenskrig.

Les mer i RingeriksAvisa