fredag, 04 mai 2018 15:54

Hønefossing fikk forvaring for drap

Skrevet av
Hønefossing fikk forvaring for drap Foto: Rasmus Lindberg

Lørdag den 17. juni 2017 tok han livet av en kamerat i en sokkelleilighet i Hole. Han antente brennbart materiale med åpen ild, mens holemannen, som hadde 2,3 i promille, befant seg i leiligheten.

Deretter blokkerte han utgangsdøra ved hjelp av to gressklippere og forlot stedet. Det oppsto brann og holemannen døde av en kombinasjon av varmepåvirkning og alkoholberuselse.

Dommen ble forvaring med en tidsramme på 14, minimum 9 år. I tillegg må han betale oppreisning til den dreptes fire barn med tilsammen kr 800.000,- Han må også betale et regresskrav fra Tryg forsikring på kr 301.884,- for skader påført leiligheten over drapsstedet. Til slutt ble han dømt til å betale kr 5.117,- i erstatning til naboen.

Sist redigert fredag, 04 mai 2018 16:01

Andre saker å lese

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

07-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

Titusenvis samlet seg i Vatikanet da den italienske tenåringen Carlo Acutis ble gjort til helgen av paven. Han døde av leukemi i 2006.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

05-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

En tysk mann som var antatt omkommet i trikkeulykken i Lisboa, er likevel i live. Han ble identifisert på et sykehus.

Les mer i RingeriksAvisa