tirsdag, 17 april 2018 07:54

Gift i veibanen

Skrevet av
Gift i veibanen Foto: Rasmus Lindberg

Ved 1-tiden natt til tirsdag kom det melding om at en lastebil hadde mistet last bestående av flere tønner i veibanen ved Rørvik i Hole. Se alle bildene her.

Brannvesen og entreprenør fjernet sølet i veibanen, som er opplyst å være det miljøfarlige stoffet impregneringsvæske. Denne giftige væsken inneholder både arsen, kobber og krom.

E16 ble delvis stengt i perioder, og vil være delvis stengt utover tirsdag morgen på grunn av oppryddingsarbeide.

En mannlig utenbys fører i 30-årene blir anmeldt, mistenkt for dårlig sikring av last.

Alle bildene nedenfor er tatt av vår fotograf Rasmus Lindberg:

imp02

imp03

imp04

imp05

imp06

imp07

 

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa