onsdag, 04 april 2018 23:24

Dagmamma frifunnet for dødelig vold mot ettåring

Dagmamma frifunnet for dødelig vold mot ettåring Foto: Frank Tverran

Ringerike tingrett har frifunnet dagmammaen som sto tiltalt for vold mot en ett år gammel jente som døde i 2006.

Det er NRK som melder om frifinnelsen. Dagmammaen sto tiltalt for dødelig vold mot ett år gamle Martine i 2006, men tiltale ble ikke tatt ut før i fjor, etter at saken hadde vært henlagt på bevisets stilling.

Aktor Marit Formo mente kvinnen burde dømmes til fengsel i sju og et halvt år. Formo mente at dagmammaen mistet kontrollen over seg selv og ristet ettåringen mot noe hardt.

Domstolen deler derimot ikke påtalemyndighetens syn og har ikke funnet grunnlag for å dømme kvinnen etter tiltalen.

Det var den såkalte cold case-gruppen i Kripos som bisto Sørøst politidistrikt i den nye etterforskningen som førte til at dagmammaen ble tiltalt for legemsbeskadigelse med døden til følge.

Andre saker å lese

Alt inkludert ferie: Den ultimate guiden til avslappende og bekymringsfrie reise…

19-09-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Alt inkludert ferie: Den ultimate guiden til avslappende og bekymringsfrie reiser

Drømmer du om en ferie hvor alt er tilrettelagt og du slipper å bekymre deg for noe som helst? Da er alt inkludert ferier det perfekte valget for deg. I...

Les mer i RingeriksAvisa

Fire til sykehus etter brann i omsorgssenter i Hønefoss

19-09-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En beboer og tre ansatte ved et rehabiliteringssenter i Hønefoss er fraktet til sykehus etter at det natt til fredag brant ved senteret.

Les mer i RingeriksAvisa

Emilie Enger Mehl klar favoritt på oddsmarkedet

16-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Emilie Enger Mehl klar favoritt på oddsmarkedet

Tidligere justisminister Emilie Enger Mehl trekkes fram som den klare favoritten til å bli ny leder i Senterpartiet – i hvert fall om vi skal tro oddsmarkedet.

Les mer i RingeriksAvisa

Innspilling av TV-serie om landssvikeren Rinnan i Trondheim

16-09-2025 Film NTB - avatar NTB

Innspilling av TV-serie om landssvikeren Rinnan i Trondheim

I dag starter i Trondheim opptakene til en ny TV-serie om angiveren, torturisten og landssvikeren Henry Rinnan. Opptakene vil føre til stengte gater.

Les mer i RingeriksAvisa