onsdag, 14 mars 2018 11:19

I dag lanseres Landbruk24

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Jon Trøite mener det er marked for et rendyrket nettsted for bonden og andre som har interesse for landbruk. Jon Trøite mener det er marked for et rendyrket nettsted for bonden og andre som har interesse for landbruk. Foto: Jon Håkon Slungård, Bladet

I dag lanseres nettstedet Landbruk24. Nettstedet skal inneholde nyheter og markedsinformasjon for aktive bønder. Her skal bonden kunne holde seg oppdatert om det viktigste som skjer i næringa.

Etter 30 år som aktiv bonde har Jon Trøite solgt gården, på grunn av en leddsykdom som gjorde det vanskelig å fortsette med gårdsarbeid. Nå realiserer han noe han har drømt om i mange år – han starter opp nettstedet Landbruk24. Nettstedet skal inneholde nyhetssaker om landbruk, og en Landbruksbørs med oppdaterte produsentpriser på de viktigste jordbruksvarene. Alt stoffet som publiseres er åpent tilgjengelig og godt tilrettelagt for mobil. Bonden skal kunne sitte på traktoren og samtidig holde seg oppdatert på det viktigste som skjer i næringa.

Det er mange som publiserer stoff rettet mot bonden, men felles for dem er at de har et hovedprodukt på papir. Trøite mener det er et marked for et rendyrket nettsted for bonden og andre som har interesse for landbruk.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge fikk hjelp av Sveits – sikret gruppeseieren i EM

07-07-2025 Sport NTB - avatar NTB

Norge fikk hjelp av Sveits – sikret gruppeseieren i EM

Sveits innfridde det norske ønsket og slo Island 2-0. Det gjør at Norge blir puljevinner i EM og trolig slipper verdensmester Spania i kvartfinalen.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27

05-07-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune uke 27

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Seinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

05-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Seinen i Paris åpner for badegjester for første gang på 102 år

Lørdag blir det igjen lovlig å bade i elven Seinen midt i Paris, etter et forbud som har vart i over et århundre.

Les mer i RingeriksAvisa